U-14 Türkiye şampiyonası başlıyor 2018 - 2019 sezonu U14 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 74 ilden 126 takımın k...           • 23 NİSAN KUTLU OLSUN Milli iradenin kalbinin attığı yer olan TBMM’nin açılışının 99. yılı ve 23 Nisan Ulus...           • BELEDİYE BAŞKANI TANJU ÖZCAN I ZİYARET ETTİK 31 Mart 2019 Tarihinde yapılan yerel seçim sonunda Bolu Belediye başkanı olan Sayın Tanju &...           • U-15 Türkiye Şampiyonası Başlıyor U15 Türkiye Şampiyonası başlıyor 5.04.2019  Paylaş| ...           • YENİ SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARIMIZI TEBRİK EDERİZ 31 Mart 2019 Tarihinde yapılan yerel seçimlerde yeni seçilen başta Bolu Belediye Baş...           • U-17 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR 2018 – 2019 sezonu U17 Türkiye Şampiyonası 1. Kademe müsabakaları 76 ilden 133 tak...           • 2.AMATÖR TRANSFER DÖNEMİ UZATILDI Amatör Futbol 2.Tescil ve Transfer Dönemi uzatıldı 12.02.2019 ...           • BOLU ASKF YÖNETİM KURULU ŞERAFETTİN ÇİLKARA'YI ZİYARET ETTİ BOLU ASKF YÖNETİM KURURLU OLARAK GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNE AT...           • AMATÖR SPOR HAFTASI BAŞLADI Amatör Spor Haftası Start Aldı Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Da...           • TERÖRÜ LANETLİYORUZ     Batman'ın Gercüş ilçesi kırsalında zırhlı askeri aracın ...           
Haber Arşiv
     
Tavsiye Et
Ad, Soyad:
Gönderen:
Alıcı:
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
İstatistikler
Toplam: 388150
Aktif: 3
Bugün: 122
Dün: 479
Bağlantılar

AMATÖR SPOR KLÜPLERİMİZE MALZEME YARDIMI


Amatör Spor Klüplerimize İl Özel İdaresi tarfından malzeme yardımı yapıldı

Bolu İl Özel İdaresi tarafından Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na bağlı kulüplere 80 bin TL'lik spor malzemesi yardımı yapıldı.

Gerçekleştirilen dağıtım törenine Bolu Valisi Aydın Baruş, Ak Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sırrı Köstereli, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, İl Genel Meclis Üyeleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şahin Ertem, Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkcı, Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zekeriya Gökmen,  kulüp başkanları ve sporcular katıldı.

 

Törende ilk olarak konuşan Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zekeriya Gökmen, İl Özel İdaresi’ne amatör kulüplere yaptığı malzeme yardımından dolayı teşekkür ederek şöyle konuştu: “Bolu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuza üye, 30 kulübümüzden faaliyetlerini geçen sezon aktif bir şekilde sürdüren, bu sezon da faaliyetlerine devam eden, 17 kulübümüze ve salon sporlarında faaliyet gösteren kulüplerimize malzeme yardımı yapıyoruz. Federasyon bünyesinde 8 yaş grubunda çalışmalar yapılmakta ve grup birincileri de ilimizi il dışında temsil etmektedirler. Ortalama 2500 sporcumuz tesislerimizde spor yapmaktadır.”

 

Gökmen’in ardından söz alan İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Yüceer ise, amatör spor kulüplerinin topluma, geleceğe sağlıklı bireyler yetiştirdiği için mutluluk duyduklarını ifade ederek; “Aslında sizler toplumumuza, geleceğimize, gençliğimize, mutluluğumuza ve eğitimimize hizmet ediyorsunuz. Bu hizmeti gerçekleştirirken de, ne kadar kısıtlı imkanlarda ne kadar zor şartlar altında bu faaliyetleri sürdürdüğünüzü bizler biliyoruz. Bu anlamda da bizler 2017 yılı içinde dağıtılmak üzere geçtiğimiz yıl İl Genel Meclisimizde, bu malzeme ödeneklerini ayırdık. Bu anlamda biz başta Valimize, İl Genel Meclisindeki arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu malzemelerin alımında bugüne kadar emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”

 

Yüceer’in ardından kürsüye çıkan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, Bolu Belediyespor’un amatör sporcu sayısının 1650 olduğu bu sayıyı 3600’e çıkarmak istediklerini sözlerine ekleyerek; “ Bolu gelecekte spor kenti olacak, sağlık kenti olacak, turizm kenti olacak. Bunu artık herkes kabullenmeye başladı. Hepinizin spor yapmasını istiyoruz. Çünkü spor dışında çok zararlı şeyler yapılabiliyor. Cep telefonlarına mahkum oluyoruz. Bütün gençlerimizin spor yapmasını istiyoruz. Hatta yaşlılarımızın da spor yapmasını istiyoruz. Bu konuda da çok yoğun çalışacağımızı ifade ediyoruz. Şu an itibariyle Bolu Belediyesinin amatör spor kulübü olarak çalıştırdığı 1650 genç var. İnşallah gelecek sene sadece Bolu Belediyespor’un ilgilendiği sporcu sayısını 3600’e çıkarmak istiyoruz. Ne kadar çok genci yetiştirebilirsek, ne kadar çok genci geleceğe sağlıklı olarak kazandırabilirsek, o bizim mutluluk kaynağımız olacak.”

 

Yılmaz’ın ardından son olarak konuşan Bolu Valisi Aydın Baruş ise, spor yapmanın önemine değinerek şöyle konuştu: “Bugün hem Bolu için hem de gençlerimiz için güzel bir olayı gerçekleştirdiğimiz için gurur ve sevincini yaşıyoruz. Spor, insanın hayatında olması gereken ve hayat boyu sürdürmesinde yarar olan bir faaliyet. Bu spor faaliyetlerinin sadece fiziksel olarak değil, kulüplerin çatısı altında yürütülmesi ayrıca bir önem taşımaktadır. İlimizde amatör spor faaliyetlerinin her geçen gün arttığını ve bundan mutluluk duyduğumuzu belirtmek istiyorum. Amatör spor kulübü faaliyetlerine destek veren herkese çok çok teşekkür ediyorum. Amatör sporu, 3 farklı konuda değerlendirmek istiyorum. Amatör spor kulüplerimizde geleceğin profesyonel sporcularının yetiştirmenin ve geleceğin yeteneklerini geliştirmenin çalışmasını yapıyoruz. Aramızda Türkiye çapındaki müsabakalarda, Türkiye Şampiyonu olmuş gençlerimiz var. Bolu olarak bundan gurur duyuyoruz. Bolu olarak önümüzdeki yıllarda Türkiye çapında, Avrupa çapında, Dünya çapındaki derecelere imza atacak gençlerimizin yetişeceğine inanıyoruz.” Program, kulüplere spor malzemeleri dağıtımı ile sona erdi.

 

Haber tarihi: 05/10/2017
Haber Okunma: 2690
Haber Yorumları: 0


Paylaş: Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  GoogleÖnceki: BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ
Sonraki: MALZEME DAĞITIM TÖRENİ
Henüz yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapabilirsiniz.

Ad, Soyad *
E-Mail
Kalan karekter sayısı:
Yorum *
Güvenlik kodunu giriniz:
captcha
*
(* Doldurulması zorunlu alanlar)


Paylaş
Facebook  Twitter  Stumbleupon  Delicious  Google
Amatör Kitapçığı

Site İçi Arama
Lig Fikstürü

E-Mail Bülteni
Ad, Soyad:
E-Mail:
    

İçerik Rss - Haberler Rss

Tasarım ve Programlama: Omn Portal